POV: 'Er is geen ideaal systeem voor castratie biggen'
Er is geen ideaal systeem voor de castratie van biggen, zegt voorzitter Linda Janssen van de Producenten Organisatie Varkenshouderij (POV) in een interview met het Duitse vakblad TopAgrar. Zij wil dat het Duitse ketenkwaliteitssysteem QS de in Nederland toegepaste CO2-verdoving erkent als een goedgekeurde methode.
Duitse zeugenhouders eisen dat buitenlandse biggen die in Duitsland worden gemest, moeten worden gecastreerd met in Duitsland toegelaten middelen. Duitse zeugenhouders steekt vooral het concurrentievoordeel van bijvoorbeeld Nederlandse zeugenhouders door het gebruik van CO2-verdoving.
Janssen geeft in het interview aan het standpunt van Duitse zeugenhouders te begrijpen. 'Voor veel Nederlandse zeugenhouders is dat niet anders.' Waar het uiteindelijk om draait, zijn eerlijke concurrentievoorwaarden, zegt de POV-voorzitter. 'Ik pleit ervoor dat we elkaars castratiemethoden in elkaars land erkennen en respecteren.'
QS is van plan om verschillende anesthesieprocedures in kaart te brengen. Daar is niets op tegen, zegt Janssen. 'Er zijn verschillende procedures, elk met voor- en nadelen. Er is geen duidelijk ideaal systeem voor biggencastratie.'
Collega's, geen concurrenten
Naar de toekomst zou het volgens de POV-voorzitter een goede zaak zijn wanneer beide landen nauwer gaan samenwerken in het onderzoek en de verdere ontwikkeling van castratiemethoden. 'Ook kunnen wij elkaar ondersteunen bij het vermarkten van verschillend gecastreerde biggen. Wij zijn collega's, geen concurrenten.'
In Nederland wordt jaarlijks 43 procent van de beerbiggen gecastreerd. In 2019 exporteerde Nederland in totaal 6,6 mil miljoen biggen geëxporteerd, waarvan er 4,3 miljoen naar Duitsland werden afgezet. Daaronder een kleine 3 miljoen gecastreerde biggen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-

GA7301
Gebruikt, € 5.500
-

Valtra N 175 direct met RKT- GPS
Gebruikt, P.O.A.
-

Schuitemaker Rapide 135 opraapwagen
2004, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Woensdag13° / 8°90 %
-
Donderdag13° / 8°10 %
-
Vrijdag15° / 8°70 %
















