Planten 'verhongeren' in Duitsland
			Twee derde van de gronden in Duitsland is sinds 1962 nog nooit zo droog geweest als op dit moment. Dat zegt de Deutscher Wetterdienst.
		
Het mooie lenteweer zorgt er voor dat planten vroeg beginnen te groeien. De regenvrije periode betekent voor de planten ook stress.
Omdat de dagen nog relatief kort zijn en de zon weinig kracht heeft, hebben de planten meer ‘honger’ dan ‘dorst’. Vooral op lichte zanderige bodems blijven de voedingsstoffen bij gebrek aan vocht voor de plant onbereikbaar.
Gevoelig stadium
Omdat de groei twee à drie weken voor loopt, bevinden de wintergranen zich in een gevoelig stadium. De groei nu is van groot belang voor de uiteindelijke opbrengst.
‘Wat nu ontbreekt, kan later moeilijk worden ingehaald’, zegt Angela Riedel, beregeningsdeskundige bij de Landwirtschaftskammer Niedersachsen.
Lichte gronden
Met 20 tot 30 liter water per vierkante zijn de voedingsstoffen uit de bovenste lagen van de bodem bij de wortel van de plant te brengen. Omdat beregenen duur is, is het motto ‘zo veel als nodig is en zo weinig mogelijk’.
Door de combinatie van lichte gronden en relatief weinig neerslag, zijn er in Niedersachsen relatief veel gronden die snel behoefte hebben aan beregening. Vooral bij aardappelen is beregenen snel nodig.
Lees ook
Marktprijzen
		 
			
		
		
		Meer marktprijzen
    
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
					
					
					Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
- 
					

PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
 - 
					

Gewichtblok 600 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
 - 
					

Kverneland KKLD100-200
2011, P.O.A.
 - 
					

Gebruikt, P.O.A.
 
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
- 
	Woensdag16° / 10°10 %
 - 
	Donderdag16° / 9°5 %
 - 
	Vrijdag15° / 8°5 %
 








								
								
								
								
								



					


