Waterschappen heffen 3,5 miljard euro, meer dan ooit
De 21 waterschappen in Nederland heffen dit jaar ruim 3,5 miljard euro. Dat is 260 miljoen euro meer aan belastingen dan in 2022. Als oorzaak worden onder meer de gestegen energiekosten opgevoerd.
Het CBS becijferde dat de waterschappen dit jaar zo'n 1,9 miljard euro denken nodig te hebben voor het aanleggen en onderhouden van dijken en andere waterkeringen. Daarnaast is er 1,6 miljard euro nodig voor de andere taak van de waterschappen, namelijk waterzuivering.
De 3,5 miljard euro wordt middels belastingen geïnd bij boeren, bedrijven, natuurbeheerders en huishoudens. In het najaar waarschuwde de Unie van Waterschapen al voor een stijging van de waterschapsheffingen. Waterschappen hebben, behalve door hogere energiekosten, ook extra geld nodig voor het klimaatbestendig maken van de waterhuishouding.
Huishoudens die vallen onder waterschap Scheldestromen in Zeeland zijn gemiddeld het duurst uit. Bij Waterschap De Dommel in Noord-Brabant betaalt men het minst.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
-

Walker MS14
2014, P.O.A.
-

New Holland TL90
2002, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag11° / 5°10 %
-
Woensdag10° / 5°20 %
-
Donderdag11° / 6°30 %
















