FloraHolland bekijkt toekomst Rijnsburg opnieuw
Bloemenveiling Royal FloraHolland neemt opnieuw de toekomst van veilinglocatie Rijnsburg onder de loep. Aanzwellende kritiek op het beleid is daarvoor de aanleiding.

De veiling gaat onderzoeken hoe het verder moet met de marktplaats in Rijnsburg. Volgens een FloraHolland-woordvoerder gaat het doorvoeren van het landelijk veilen in Rijnsburg onverlet door, maar beziet de veiling hoe om te gaan met nicheproducten.
Onderzoek Rijnsburg als ‘niche veiling’: Kan naast Landelijk Veilen het fysiek veilen in Rijnsburg behouden blijven voor kwekers en kleine tot middelgrote kopers? Royal FloraHolland gaat het samen met kwekers en kopers onderzoeken en besluiten: https://t.co/nzYIqxagAt pic.twitter.com/vP8yyhnmza
— Royal FloraHolland (@FloraHolland) January 21, 2021
'Daarbij houden we alle mogelijkheden open, ook het fysiek veilen van de bloemen en planten', stelt de woordvoerder. Eerder besloot de veiling dat invoering van landelijk veilen, waarbij alle aanvoer en vraag op één digitale plaats bij elkaar komen, het einde zou betekenen voor het fysiek voor de klok brengen.
Voor de klok komen
De woordvoerder benadrukt dat het geen gedane zaak is dat nicheproducten in Rijnsburg fysiek voor de klok blijven komen. 'Het kan zijn dat bij landelijk veilen een assortimentsklok komt speciaal voor deze nicheproducten of dat er een oplossing wordt gezocht in de richting die in Eelde is gekozen.'
Op deze marktplaats van FloraHolland wordt digitaal geveild, maar gaan alle producten door een fotostraat zodat kopers over betrouwbare en actuele foto's beschikken. 'Voor nicheproducten in Rijnsburg is dat een optie', aldus de FloraHolland-man. 'Uitgangspunt is wel dat de gekozen oplossing zichzelf kan bedruipen.'
FloraHolland gaat in gesprek over het veilen van nicheproducten met onder andere de vakbeweging Flora Futura en vertegenwoordigers van de lijnrijders in Rijnsburg. Ook wordt de ledenraad gepeild over dit onderwerp. De woordvoerder van de veiling verwacht dat binnen een half jaar duidelijk is wat er gaat gebeuren.
Eigen fysiek veiling
Al langere tijd is er kritiek op het plan van FloraHolland om niet meer fysiek te veilen, omdat dit ten koste gaat van nicheproducten, kleine telers en kleinere en middelgrote handelaren. Eind vorig jaar opperde directeur Jan de Boer van handelsbedrijf Barendsen Flowers in Aalsmeer het plan om een dependance van veiling Plantion in West-Nederland op te zetten, waar fysiek veilen mogelijk blijft. Hierover is verder overleg gaande.
De Boer is wars van het idee van FloraHolland dat een eventuele fysieke veiling in Rijnsburg zichzelf moet bedruipen. 'FloraHolland moet bereid zijn hierin ook te investeren. Dat zijn handelaren ook. De veiling kan bijvoorbeeld de research en development van nicheproducten faciliteren.' Een goede verkoop en ontwikkeling van nicheproducten is volgens De Boer essentieel voor Nederland Sierteelt bv.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kverneland Ploeg KVERNELAND LI 3 SCHAAR PLOEG (RL) #23501
Gebruikt, € 2.250
-
Lemken Cultivator, schijveneg Rubin 10/300 U (MD) #22780
Gebruikt, € 22.500
-
Steyr Tractor 6115 Profi (WD) #24324
Gebruikt, € 40.000
-
John Deere Tractor 6175R (RL) #23842
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Communicatiestrateeg
Marb Consultancy BV - Markelo, Hof Van Twente
Adviseur Landelijk Gebied
Marb Consultancy BV - Markelo, Hof Van Twente
Specialist grondverwerving
Waterschap Aa en Maas - 's-Hertogenbosch
(Aankomend) docent (-onderzoeker) voor de opleiding Innovatieve Plantenteelt
Hogeschool Van Hall Larenstein - Leeuwarden
TTW’er
TTW-Systeem B.V. - Sommelsdijk
Weer
-
Maandag28° / 19°35 %
-
Dinsdag27° / 16°20 %
-
Woensdag26° / 18°70 %