Wolf jaagt paarden op, eigenaar met riek in de achtervolging
Het afgelopen weekend was een wolf actief bij een paardenfokker in het Brabantse Hedikhuizen. Het dier jaagde een groep van zeven jaarlinghengsten op. Daarbij raakte één van de hengsten geblesseerd.
De eigenaar van de hengsten merkte dat de dieren onrustig waren en bleven rennen. Toen hij die nacht buiten keek, zag hij in het schijnsel van het stallicht een wolf achter de paarden aanrennen. Daarop pakte hij een riek en sprintte achter de wolf aan, die wist te ontkomen. Vervolgens zijn de jaarlingen op stal gezet.
'Het is een geluk dat ik mijn paarden op dit moment bij huis heb staan. Wie weet welke fatale afloop het bezoek van de wolf anders voor mijn dieren had kunnen hebben', stelt de getroffen ondernemer.
Schapen wel de klos
Voorlopig blijven de jaarlingen thuis en gaan ze in de avond weer op stal. 'Het kost mij meer voer, strooisel en tijd, maar de kans om één of meerdere van mijn jaarlingen te verliezen, weegt daar niet tegen op', vervolgt hij. Hemelsbreed ligt het bedrijf nog geen kilometer van de locatie waar de afgelopen nachten tientallen schapen zijn doodgebeten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari Turbo 4 Fifty
2017, P.O.A.
-

New Holland TL 100 met bosbouw
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Zaterdag12° / 7°95 %
-
Zondag11° / 7°95 %
-
Maandag11° / 6°90 %

















