Vegetarische worst en steak blijven toegestaan in Frankrijk
Bedrijven in Frankrijk mogen doorgaan met het verkopen van vegetarische producten onder etiketten met daarop termen als steak, worst en filet. Dat heeft de hoogste bestuursrechter in dat land bepaald.

De Franse regering probeerde vorig jaar 21 termen die doorgaans met vlees en vis worden geassocieerd, te verbieden voor vegetarische producten. Het doel van een dergelijk verbod was de transparantie verbeteren en verwarring bij consumenten wegnemen.
De Franse Raad van State had twee decreten uit 2022 en 2024 al opgeschort, maar heeft deze nu ook ongeldig verklaard. Het Hof van Justitie van de Europese Unie oordeelde vorig jaar dat een EU-lidstaat fabrikanten niet kan verbieden om termen als steak te gebruiken voor plantaardige vleesalternatieven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320FC
2014, € 8.850
-
Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-
Valtra A114
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %