Vleesvarkensprijs Vion plust na wekenlange stilstand
Na de prijsstijging in Duitsland en de plus in de DCA-notering van vorige week, stijgt de vleesvarkensnotering van Vion deze week met 3 cent naar 2,41 euro. Negen weken lang stond de prijs vast op 2,38 euro inclusief btw.

Deze prijsstijging komt er volgens Vion aan, ondanks het veel te rustige verloop van de afzet van varkensvlees. Bij die afzet loopt de slachterij door de hoge prijsniveaus tegen grenzen aan. De afzet buiten Europa staat daarbij onder druk, waardoor de afzet hoofdzakelijk binnen Europa moet plaatsvinden.
Het voorstuk, de schouder en nek, laat zich iets beter plaatsen met een betere opbrengst. De rest van de vleesonderdelen zijn prijshoudend, waarbij de slachtbijproducten onder druk staan met een prijsdaling tot gevolg.
De Zuid-Europese landen laten een vergelijkbaar beeld in de vleesafzet zien, met een onveranderde inkoopprijs. Italië laat voor de derde week op rij een prijsdaling zien.
De prijsmutatie van vleesvarkens in Duitsland wordt volgens Vion sterk gedreven door een groot overschot aan slachthaken bij alle slachterijen aldaar en staat grotendeels los van de vleesafzetmogelijkheden in Europa en daarbuiten. De Nord West-notering steeg vorige week met 5 cent naar 2,38 euro.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Deutz-Fahr K550 enkelas opraapwagen
1985, P.O.A.
-
Stiga PARK 340 PWX
2020, P.O.A.
-
Krone KW 6.40/6 scudder
Gebruikt, € 3.450
-
John Deere - 6155M PQ
2021, P.O.A.
Vacatures
Product Marketing Specialist
KWS BENELUX BV - Etten-Leur
Adviseur landelijk gebied
Gemeente Bronckhorst - Hengelo, Bronckhorst
(Aankomend) Specialist/Adviseur agrarische wet- en regelgeving (min. 32 uur)
ComponentAgro B.V. - NL
Medewerker Grondzaken
Vermilion Energy - Harlingen
Medewerker of herdsmanager melkveebedrijf
A.J.M.Buijs BV Slagkampweg 6 Rosmalen - Rosmalen, 's-Hertogenbosch
Weer
-
Zaterdag18° / 10°50 %
-
Zondag20° / 9°10 %
-
Maandag22° / 10°5 %