Droogtetolerante genen in soja ontdekt
Een doctoraalstudie aan de Universiteit Gent en het Belgische Instituut voor Landbouw-, Visserij- en Voedingsonderzoek (Ilvo) heeft geresulteerd in de ontdekking van droogtetolerante genen in sojaplanten. Dat meldt het Vlaamse nieuwsplatform Vilt.
Twaalf van de ontdekte genen kunnen de sojaplant waarschijnlijk wapenen tegen korte droogteperiodes van drie tot vier weken. Zestien andere genen blijken de plant robuuster te houden bij langere droge periodes van zes tot zeven weken.
De genen konden worden waargenomen na analyse van het volledige genoom van honderden sojarassen en -kruisingen, gecombineerd met veldexperimenten. Volgens het Ilvo is de kennis rond de droogtetolerante genen direct bruikbaar om klimaatrobuuste sojarassen te ontwikkelen.
De geïdentificeerde genen worden mogelijk verder bestudeerd om nog preciezer te begrijpen welke genen(combinaties) op welke reactie reageren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER MY2026 (MOL) #777346
Gebruikt, P.O.A.
-

Husqvarna Rider 316TX incl. 122cm Combi Maaidek (LIE) #60812
Gebruikt, € 5.750
-

Case IH MAXXUM 150CVX
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Dinsdag15° / 3°5 %
-
Woensdag17° / 2°5 %
-
Donderdag14° / 4°10 %















