Nieuw sectorplan over omgang met geitenbokjes
Een sectorplan over hoe om te gaan met geitenbokjes ligt klaar. Dit najaar worden geitenhouders tijdens regiobijeenkomsten daarover bijgepraat.
In mei boog een aantal geitenhouders, melkverwerkers en -inzamelaars zich over de vragen 'Welke doelen kan de sector zichzelf stellen om de zorg voor lammeren en specifiek bokjes te verbeteren?' en 'Wat hebben geitenhouders nodig om meer lammeren tot geschiktheid voor humane consumptie groot te kunnen brengen op het bedrijf?'. Daaruit rolde een plan van aanpak.
LTO-vakgroep Geitenhouderij en de Nederlandse Geitenzuivel Organisatie (NGZO) vinden dat het nu tijd is om door te pakken. De sector stelt zichzelf als doel om in het jaar 2025 alle geitenbokjes groot te brengen tot minimale geschiktheid voor humane consumptie. Dit doel wordt als eis ondergebracht in ketenkwaliteitssysteem Kwaligeit. Zo wordt een extra stap gezet naar een gewaardeerde en toekomstbestendige geitenhouderij in Nederland. Daarnaast creëert dit een gelijk speelveld tussen boeren.
Geitenhouders worden over het plan van aanpak bijgepraat tijdens regiobijeenkomsten die worden gehouden op 30 augustus, 1 september en 6 september.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6195M trekker AQ+ (MOL) #28683
Gebruikt, € 133.500
-

JOHN DEERE 1026R COMPACTTREKKER (LIE) #781316
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 516V SCR Power
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,















