FloraHolland kampt met ernstige logistieke problemen
Bloemenveiling Royal FloraHolland kampt in aanloop naar Moederdag met ernstige logistieke problemen. Eindtijden voor aanleveren bij klanten worden niet gehaald en doorlooptijden ver overschreden.
Personeelstekort is het belangrijkste knelpunt bij de veiling. 'Structureel komen we 150 mensen in de logistiek tekort', zegt een woordvoerder van FloraHolland. Daar komt bij dat de aanloop naar Moederdag altijd voor extra drukte zorgt.
Dit jaar wordt die drukte nog versterkt door de energiecrisis. Telers hebben om kosten te besparen hun kassen koud of kouder gezet, waardoor bloemen en planten later worden geoogst dan normaal. Aan het begin van de piekperiode was er daarom minder aanvoer. Die bloemen en planten werden juist in de aanloop naar Moederdag op de klok aangeboden.
De werkelijke aanvoer wijkt hierdoor sterk af van de planning van de bloemenveiling. Kwekers voerden maandag 2 mei bijvoorbeeld bijna 2.500 karren meer aan dan verwacht. 'Dat zorgde voor een piek binnen de piek', legt de woordvoerder uit.
Groeiend volume voor de klok
Het gebeurde op meerdere dagen dat een locatie tientallen procenten extra bloemen en planten te verwerken kreeg. 'In Naaldwijk hadden we vorige week 14 procent meer bloemen en bij planten ruim 27 procent meer volume.' FloraHolland signaleert dat er in deze weken een groeiend volume voor de klok komt.
'De klok is nog altijd populair bij kwekers en kopers, zeker in tijden dat de marktomstandigheden onzeker zijn. Kopers stellen hun aankoopbeslissingen uit en kiezen voor de klok. Dat gaat overigens gepaard met meer fijnmazigheid.'
Kleinere aantallen
Klanten drukken bovendien kleinere aantallen, wat weer leidt tot een toename van het aantal transacties en een hogere splitfactor per kar. Dat leidt weer tot meer logistieke handelingen, waarbij ook een gebrek aan karren duidelijk wordt.
FloraHolland hanteert normaal gesproken een maximale doorlooptijd van 2,5 uur op de locaties in Aalsmeer en Rijnsburg en 3 uur in Naaldwijk. Dat is de tijd tussen het veilen en de levering aan de klant. Vaak duurt het in deze weken voor Moederdag veel langer.
De gestelde eindtijd van leveren, wordt bij herhaling met meer dan een uur overschreden. Als de veiling te laat levert aan klanten, komen deze kopers op hun beurt in logistieke problemen. De piekperiode voor FloraHolland loopt vanaf de weken voor Valentijnsdag (14 februari) tot na de Franse Moederdag (29 mei).
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon Schudder FANEX 1103 SCHUDDER (RL) #24072
Gebruikt, € 6.500
-
Claas Arion 410 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 280TCN
2001, € 1.750
-
Lemken Ploeg Diamant 16 (8-schaar) (NT) #18368
Gebruikt, € 50.500
Vacatures
Lid Raad van Toezicht
HAS Hogeschool - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger Pootgoed
Schaap Holland B.V. - NL
Bestuursvoorzitter
FPG - Ede
Beleidsmedewerker
CTGB - Ede
Projectleider Duurzaamheidsprogramma's Zuivel
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Donderdag19° / 12°20 %
-
Vrijdag17° / 11°25 %
-
Zaterdag16° / 9°20 %