Interpolis waarschuwt telers voor brandrisico nieuwe kiemremmers
Verzekeraar Interpolis waarschuwt aardappeltelers voor de brandrisico's van vervangende middelen die zij gebruiken voor de kiemremmer Chloor IPC. Volgens de verzekeraar is het risico nog groter wanneer de middelen niet goed worden ingezet.
Daarbij doelt Interpolis op nieuwe methoden als Cropfog, Synofog en Electrofog waarbij gassen door de aardappelbewaring worden geblazen. Voor bepaalde middelen is het nodig om hoge temperaturen te gebruiken. Bij het werken met een 'oude' swingfog, een vernevelapparaat, kunnen dan steekvlammen ontstaan.
De hitte die vrijkomt door de hete gasuitlaat, is ook een risico wanneer het bedrijf werkt met enkelwandige stalen pijpen met een kleine diameter. Vaak worden bij productie van nieuwe middelen etherische oliën gebruikt. De apparatuur die daarvoor wordt ingezet, moet aan de nieuwste normen voldoen.
Verder adviseert Interpolis bij het gebruik van Cropfog, Synofog en Electrofog de omgeving rondom het apparaat vrij te houden van brandbare materialen. Daarnaast is het volgens de verzekeraar belangrijk om blusapparatuur binnen handbereik te hebben. Andere belangrijke tips meldt Interpolis op zijn preventiekaart.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra N 175 direct met RKT- GPS
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-
Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Donderdag22° / 16°25 %
-
Vrijdag26° / 13°0 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %