Schade winterweer aan kassen 40 miljoen euro
Verzekeringsmaatschappij Interpolis maakt twee weken na de sneeuw en vorst een schadebedrag van ruim 40 miljoen euro bekend in de glastuinbouw.

Het aantal schadegevallen in de agrarische sector staat nu op vijfhonderd. De meldingen komen vanuit het hele land. Het betreft niet alleen forse schade aan constructies en ruiten, maar ook gewassen zijn aangetast. Door het gesneuvelde glas hebben veel gewassen geleden onder te lage temperaturen. Sommige gewassen zijn zelfs verloren gegaan.
Experts en taxateurs leggen de prioriteit bij het voorkomen van gewasschade in glastuinbouwbedrijven. Ze werken samen met glastuinders en herstel- en bouwbedrijven om de eerste schade te verhelpen. Vorige week werden al noodwanden geplaatst en ruiten hersteld.
Landbouw en veehouderij
In de landbouw en veehouderij kreeg Interpolis ongeveer tachtig schademeldingen binnen. Het schadebedrag in deze sectoren loopt op naar 2 miljoen euro.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BV) #692142
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Schudder Fanex 804 (BS) #31330
Gebruikt, € 13.100
-
Fendt 724 S4 Profi Plus
2018, P.O.A.
-
McCormick Farmall F267
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %