Tweede Kamer: retail kan boeren helpen met koolstoflandbouw
De retail kan boeren helpen met koolstoflandbouw, vindt een meerderheid van de Tweede Kamer. Het kabinet is via een motie verzocht met retailers om tafel te gaan. Zij moeten worden gestimuleerd om voor Nederlandse boeren een project te starten om de kennisontwikkeling te bevorderen.
De motie is ingediend door Kamerlid Caroline van der Plas (BoerBurgerBeweging). Ze verwijst naar een retailer in België die al is gestart met de extra begeleiding van vijftien koolstofboeren.
Omdat agrarisch ondernemers er met het verbouwen van planten en grassen voor zorgen dat CO2 in de bodem wordt vastgelegd, en zo een bijdrage leveren aan het klimaatbeleid, lijkt het Van der Plas zinvol deze begeleiding ook in Nederland in te zetten.
Binnen de Europese Unie wordt ook gewerkt aan beleid voor koolstoflandbouw. De Europese Commissie ziet dit als een belangrijk onderdeel van de vergroening van de landbouw, voor grote en kleine agrarische bedrijven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pöttinger HIT 910NZ schudder
2013, P.O.A.
-

John Deere 6130R AP 40 km (ZIJ) #704777
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder HIT 13120HT
Nieuw, € 34.750
-

Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Zondag14° / 8°70 %
-
Maandag16° / 6°5 %
-
Dinsdag18° / 11°60 %
















