Extra R&O voor Deens en Roemeens pluimveetransport door vogelgriep
Vervoersmiddelen voor pluimvee en broedeieren uit Denemarken en Roemenië moeten onmiddellijk na binnenkomst in Nederland een tweede reiniging en ontsmetting (R&O) ondergaan. Deze maatregel is genomen door de recente uitbraken van vogelgriep onder gehouden pluimvee in die landen.
Dat meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De tweede R&O van vervoersmiddelen moet plaatsvinden op een erkende reinigings- en ontsmettingsplaats voor pluimveetransportmiddelen of een slachthuis.
Na afloop van de tweede R&O laat de transporteur het bewijs invullen en ondertekenen door de toezichthouder van de erkende R&O-plaats of het slachthuis. Vervolgens stuurt de transporteur dit bewijs naar het centrale meldpunt van de NVWA.
Deze extra R&O-verplichting in verband met de vogelgriep gold al voor de Europese lidstaten België, Bulgarije, Duitsland, Estland, Frankrijk, Hongarije, Italië, Kroatië, Litouwen, Polen, Portugal, Slowakije, Spanje, Tsjechië en Zweden. Ook had deze al betrekking op alle landen buiten de Europese Unie oftewel derde landen, dus ook het Verenigd Koninkrijk. De European Free Trade Association volgt de EU-wetgeving een-op-een. Noorwegen valt daar ook onder.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
-

John Deere 5080M trekker (HAE) #60387
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (KOU) #691828
Gebruikt, € 3.289
-

John Deere 6M 250 trekker (KOU) #693690
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Weer
-
Zaterdag10° / 4°90 %
-
Zondag11° / 8°90 %
-
Maandag12° / 10°75 %















