Brussel onderzoekt gevolgen van einde suikerquotum
Een onderzoeksbureau onderzoekt sinds oktober 2020 de gevolgen van het beëindigen van de quotumregeling voor suiker in de Europese Unie. Dat doet het bureau in opdracht van de Europese Commissie.

Aanleiding voor de studie zijn de suikerprijzen die zich in januari 2019 op een absoluut dieptepunt bevonden. Verder was er de aanbeveling van de High-Level Group on Sugar om onderzoek te doen naar hoe de EU-suikersector zich heeft aangepast en ook wat de beste strategieën zijn om de weerbaarheid van deze sector te vergroten.
De High-Level Group on Sugar is een groep experts die speciaal voor hun visie op de suikersector in het leven is geroepen door de Europese Commissie. De studie waarvoor de aanbeveling is gedaan, kijkt naar de teelt van suikerbieten en de productie van suiker, maar ook verderop in de keten naar de rol van verwerkers, retailers en consumenten.
Aanbeveling in oktober 2021
Het onderzoek omvat naast een groot aantal interviews twee surveys onder bietentelers en suikerproducenten. Daarnaast worden casestudies uitgevoerd voor de landen Oostenrijk, Kroatië, Duitsland, Frankrijk, Nederland, België, Italië, Spanje, Polen en Portugal. In oktober 2021 wordt het rapport met verdere aanbevelingen verwacht.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (HIL) #692562
Gebruikt, € 6.966
-
Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
-
International 1486
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland TN75S
2001, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag17° / 12°80 %
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %