Strengere arbeidswetten Duitse vleesindustrie aangenomen
De Bondsdag in Berlijn heeft met overgrote meerderheid ingestemd met een nieuwe wet op de arbeidsomstandigheden in Duitse slachterijen en vleesindustrie. Voortaan is het verboden om personeel in te huren op basis van tijdelijke arbeidscontracten. Ook wordt uitzendwerk grotendeels verboden.

Werknemers in Duitse slachterijen moeten voortaan rechtstreeks in dienst zijn van het bedrijf. Bedrijven met minder dan vijftig werknemers vormen een uitzondering op deze nieuwe wettelijke regeling.
Door het uitschakelen van uitzendbureaus en inleenbedrijven wordt een einde gemaakt aan de jarenlange praktijk dat de grote Duitse slachthuizen op grote schaal tijdelijk goedkoop personeel uit Oost-Europese landen lieten aanrukken. Straks zijn de slachthuizen zelf verantwoordelijk voor het naleven van goede sociale voorzieningen, minimumloon en ziektekostenregeling.
Hoge werkdruk
Door de coronapandemie begin dit jaar kwamen de vaak hoge werkdruk en de beroerde huisvesting van de inhuurmedewerkers opnieuw onder de aandacht. Daar waren Duitse vakbonden al jarenlang tevergeefs tegen opgetrokken, maar dit voorjaar bereikte de Duitse politiek een compromis met breed draagvlak. Naast de regeringspartijen CDU/CSU en SPD hebben ook Groenen en Die Linke voor de nieuwe wet gestemd. FDP en AfD wezen hem af.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (HAE) #24505
Gebruikt, € 10.475
-
John Deere 6100M trekker (DAA) #697386
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (SOM) #692916
Gebruikt, € 5.644
-
Farmtrac FT25G (WOL) #39432
Gebruikt, € 15.000
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen