Aantal gevallen Afrikaanse varkenspest loopt op naar 35
Het aantal bevestigde gevallen van Afrikaanse varkenspest in de Duitse deelstaat Brandenburg is dit weekend opgelopen naar 35. Het besmette karkas van een wild zwijn werd gevonden in het kerngebied ten zuidoosten van Brandenburg.
De vondst van het karkas is geen aanleiding om het kerngebied verder uit te breiden, laat de Duitse overheid weten. Daarnaast heeft het regionale crisisteam besloten de geplande versoepeling ten aanzien van het gebruik van land- en bosbouwgebieden door te laten gaan. Belangrijk criterium daarbij is dat de Duitse varkensstapel vrij is van Afrikaanse varkenspest.
Gebieden die op de nominatie staan voor versoepeling, moeten voordat het gebied wordt vrijgegeven, intensief worden doorzocht op dode of zieke wilde zwijnen. Pas wanneer een gebied officieel is goedgekeurd door het district, mogen boeren en boswachters het in beperkte mate weer gebruiken. Bijvoorbeeld om te oogsten, in te zaaien of om het land winterklaar te maken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Topcon Automatisch stuursysteem RTK
Gebruikt, P.O.A.
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, € 4.250
-

Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zaterdag13° / 4°50 %
-
Zondag14° / 5°20 %
-
Maandag16° / 8°50 %















