In meer regio's vergelingsvirus te vinden
Cosun Beet Company meldt dat verschijnselen van het vergelingsvirus op steeds meer bietenpercelen verspreid over Nederland opduiken.
Vorig jaar was de aantasting vooral waar te nemen in Zuidwest-Nederland. Dit seizoen echter is het virus in vrijwel alle teeltregio's te vinden en dan niet alleen op de kleigronden. Hieruit blijkt volgens Cosun Beet Company nogmaals dat de neonicotinoïden onmisbaar zijn in de bietenteelt.
Samen met LTO, NAV en NAJK heeft Cosun onlangs een brief gestuurd naar het ministerie van LNV met het dringende verzoek tot vrijstelling voor neonicotinoïden. Dit in navolging van de Franse suikerbietensector. Naar aanleiding van het verzoek meldt Cosun dat bij een eventuele vrijstelling de suikerfabrikant er alles aan zal doen om de keuze voor de coating van bietenzaad in de vroegbestelling nog te kunnen herzien.
Ontwikkeling bladschimmels
De natte weersomstandigheden van de afgelopen periode zijn ongunstig voor de ontwikkeling van bladschimmels, schrijft Cosun. Dit geldt met name voor cercospora. Veel bietentelers hebben al twee bespuitingen moeten uitvoeren. Het blijft volgens Cosun van groot belang voor telers om wekelijks te controleren op bladschimmels vanwege nieuw gevormde bladeren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 230 trekker (LIE) #775177
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-

JOHN DEERE X950R 54" LAAGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #694586
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag14° / 6°85 %
-
Woensdag12° / 8°90 %
-
Donderdag13° / 7°15 %















