Belgische pluimveehouders willen ook ophokplicht
De meeste Belgische pluimveehouders willen een ophokplicht voor pluimvee, net als in Nederland. Dat blijkt uit een enquête onder de leven van de Belgische Landsbond Pluimvee. Uit het onderzoek van de landsbond kwam naar voren dat 95,9 procent voorstander is van een ophokplicht.

De tweede uitbraak van het hoogpathogene H5N8-vogelgriepvirus in Duitsland deed Nederland beslissen om een ophokplicht in te stellen, om het risico op insleep van het virus te beperken.
Deze uitbraak vond plaats op zo'n 260 kilometer van de Belgische grens. Ondanks dat de uitbraak dichter bij België ligt dan bij Nederland, blijft België vooralsnog de boot afhouden. 'Ondanks de duidelijke wens vanuit de basis, komt een ophokplicht er vooralsnog niet', zo schrijft de landsbond in de Nieuwsbrief Pluimvee.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-
Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-
T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
-
Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 11°30 %
-
Zondag21° / 9°0 %