Zaadcoating met neonics mag ook volgend jaar in België
Belgische telers van suikerbieten kunnen ook voor teeltseizoen 2020 nog beschikken over zaaizaad dat is behandeld met de middelen Cruiser of Poncho Beta.
Fytoweb, de Belgische autoriteit voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen, meldt dit deze week in een bericht op de eigen website. Het betreft een toelating in bijzondere omstandigheden. De toelatingsautoriteit gaat ervan uit dat deze noodmaatregel volgend jaar niet meer herhaald kan worden.
Dit omdat de betreffende neonicotinoïden Europees al verboden zijn. Er zijn daardoor onvoldoende gegevens beschikbaar om na te gaan of de betreffende toepassing nog steeds voldoet aan de huidige toelatingseisen.
Strenge voorwaarden
Overigens heeft het afgelopen jaar slechts zo'n 30 procent van de Belgische bietentelers nog met neonics gecoat zaad toegepast. Aan het gebruik zijn strenge voorwaarden verbonden. Zo mag gedurende twee jaar na het zaaien op het betreffende perceel alleen gewassen geteeld worden die niet bloeien of niet bezocht worden door bijen. Pas na drie jaar is het weer mogelijk om bijvoorbeeld aardappelen te poten of mais te zaaien.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 6620 (MOL) #363263
Gebruikt, € 27.500
-
AS Motor 901 SM (HIL) #26853
Gebruikt, € 6.670
-
John Deere X350R (SOM) #696308
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Maandag17° / 11°90 %
-
Dinsdag15° / 11°85 %
-
Woensdag15° / 10°15 %