Afmaken antibioticakuur slachtkuiken niet nodig
Antibioticumkuren bij slachtkuikens hoeven niet volledig te worden afgemaakt. Dat adviseert Bureau Risicobeoordeling & onderzoek (BuRO) de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
Voorwaarde is wel dat een dierenarts heeft vastgesteld dat de dieren volledig klinisch zijn hersteld op het moment dat de kuur wordt gestopt. BuRO acht het risico op het ontstaan van resistente ziektekiemen onder deze voorwaarde niet waarschijnlijk.
Het BuRO-advies is opgesteld op verzoek van de NVWA, omdat regelmatig wordt geconstateerd dat antibioticumkuren niet volledig worden afgemaakt bij buitenlandse koppels slachtkuikens. In Nederland is afwijken van de dosering en de behandelduur van antibiotica verboden.
Volksgezondheid
Van dit verbod kan volgens de richtlijn van de KNMvD uit 2015 in specifieke gevallen worden afgeweken. Dat mag ter verbetering van het verantwoord gebruik van antimicrobiële middelen met het oog op volksgezondheid en dierenwelzijn.
De voorwaarden voor het verkorten van de geregistreerde therapieduur zijn volledig klinisch herstel van de dieren en dat op basis van de verwekker of het verloop van het herstel herhaling niet waarschijnlijk is.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra Q285 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Pöttinger SYNKRO 5020 K cultivator (HIL) #779283
Gebruikt, P.O.A.
-

Toro Proline H800 (HAE) #783514
Gebruikt, € 13.500
-

Kuhn VARI MASTER 121 (BIE) #690785
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Dinsdag28° / 15°5 %
-
Woensdag33° / 18°0 %
-
Donderdag30° / 20°5 %
















