Zeven kippenbedrijven geblokkeerd wegens verboden insecticide
Zeven legpluimveebedrijven verspreid over Nederland zijn geblokkeerd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De bedrijven worden verdacht van illegaal gebruik van het middel fipronil.
De NVWA heeft dat zaterdag bekendgemaakt. Voor vier van de zeven bedrijven is een terugroepactie gestart van eieren die zich in het handelskanaal bevinden.
Fipronil is een insecticide uit de groep van de fenylpyrazolen. Het is in 1993 op de markt gebracht door Rhône-Poulenc. Op dit moment wordt het gemaakt door BASF.
Matig toxisch
Het insecticide is door wereldgezondheidsorganisatie WHO voor de mens ingedeeld als 'matig toxisch'. Blootstelling eraan kan lichte irritaties opleveren, maar op termijn ook tot schade aan nier, lever of schildklier.
In de pluimveehouderij is het gebruik niet toegestaan. De NVWA veronderstelt dat de zeven geblokkeerde bedrijven zich niet aan dat verbod hebben gehouden.
De terughaalactie is gebaseerd op de vondst van fipronil in eieren afkomstig van de vier betreffende bedrijven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case JX 80 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
-

Lely Hibiscus 915CD vario
2018, P.O.A.
-

Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Dinsdag31° / 20°40 %
-
Woensdag26° / 18°5 %
-
Donderdag23° / 16°20 %















