EU maant Nederland om legbatterijen
De Europese Unie (EU) maant Nederland te kleine, onaangepaste kooien voor legkippen te verbieden. Brussel wijst de Nederlands regering op het verbod op bepaalde kooien, dat op 1 januari van kracht werd.
De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EU, tikte vandaag ook 12 andere landen op de vingers. De EU-lidstaten hadden 12 jaar de tijd om de verouderde kooien te vervangen. Ondanks herhaalde oproepen weigerden de 13 lidstaten de Europese wetgeving naar behoren na te leven, stelt de commissie.
Brussel vindt dat elke kip moet kunnen beschikken over een kooi met een oppervlakte van minstens 750 vierkante centimeter. Ook heeft elke kip recht op een legnest, strooisel, een zitstok en voorzieningen om het doorgroeien van nagels tegen te gaan.
Oneerlijke concurrentie
De EU wil daarmee bereiken dat elk dier normaal gedrag kan ontwikkelen. Brussel vindt het belangrijk dat alle landen de afspraken nakomen. Niet alleen voor het welzijn van de kippen, maar ook om oneerlijke concurrentie binnen de EU te voorkomen.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH Puma 140 (HAE) #693889
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6100M trekker (DAA) #697386
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (WOL) #692271
Gebruikt, € 5.313
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zaterdag14° / 7°10 %
-
Zondag13° / 8°10 %
-
Maandag12° / 7°20 %











