EU maant Nederland om legbatterijen
De Europese Unie (EU) maant Nederland te kleine, onaangepaste kooien voor legkippen te verbieden. Brussel wijst de Nederlands regering op het verbod op bepaalde kooien, dat op 1 januari van kracht werd.
De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EU, tikte vandaag ook 12 andere landen op de vingers. De EU-lidstaten hadden 12 jaar de tijd om de verouderde kooien te vervangen. Ondanks herhaalde oproepen weigerden de 13 lidstaten de Europese wetgeving naar behoren na te leven, stelt de commissie.
Brussel vindt dat elke kip moet kunnen beschikken over een kooi met een oppervlakte van minstens 750 vierkante centimeter. Ook heeft elke kip recht op een legnest, strooisel, een zitstok en voorzieningen om het doorgroeien van nagels tegen te gaan.
Oneerlijke concurrentie
De EU wil daarmee bereiken dat elk dier normaal gedrag kan ontwikkelen. Brussel vindt het belangrijk dat alle landen de afspraken nakomen. Niet alleen voor het welzijn van de kippen, maar ook om oneerlijke concurrentie binnen de EU te voorkomen.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Maaidekken (HG) #65626
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (WD) #692993
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z335E Zeroturn maaier (BV) #47126
Gebruikt, P.O.A.
-
TS125A Plus
Gebruikt, € 32.500
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %