Ministerie zoekt laatste legbatterijen
Een laatste zoektocht is begonnen naar legpluimveehouders die nog niet zijn omgeschakeld op diervriendelijke systemen. De sector wil duidelijkheid waarom dit nog niet is gebeurd.
Volgens voorzitter Jan Wolleswinkel van LTO/NOP is het goed mogelijk dat pluimveehouders buiten hun schuld vertraging hebben. 'Dit kan komen door bezwaarmakende buren of vergunningen die nog niet zijn verleend', zegt hij vandaag in Nieuwe Oogst.
Het Productschap Pluimvee en Eieren heeft brieven gestuurd aan de betreffende pluimveehouders om zich te melden. De namen worden doorgegeven aan het ministerie van EL&I. Die neemt vervolgens contact op met de lokale overheid om uit te pluizen wat precies de reden van vertraging is.
Aanpakken
Voor bedrijven die al jaren bezig zijn met omschakelen, maar in de weg worden gezeten, bepleit LTO/NOP een overgangsregeling. 'Als echter blijkt dat een vergunning pas een maand geleden is aangevraagd, dan vinden wij dat zo'n boer moet worden aangepakt.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HA) #692764
Gebruikt, € 4.148
-
John Deere Tractor 6150R (BS) #90176
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (WCH) #60943
Gebruikt, € 5.247
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag26° / 11°0 %
-
Woensdag25° / 13°5 %
-
Donderdag22° / 11°5 %