Podcast: College Boer met Dirk Duijzer, voorzitter De Week van ons Eten
Voorzitter Dirk Duijzer van De Week van ons Eten bespreekt in deze aflevering van College Boer de waarde van voedsel. 'We vinden het belangrijk dat boeren en tuinders weten dat het niet slechts om productie gaat, maar ook om waar het voedsel terechtkomt.'
Duijzer geeft ministers advies over landbouw, water, energie en volksgezondheid. Maar tijdens College Boer praat hij met studenten van Aeres MBO Barneveld. Hij benadrukt dat wat op ons bord ligt, direct verband houdt met het agrarische werk. 'We passen ons constant aan de wensen van de consument aan, maar die wensen veranderen steeds', zegt hij.
'Het is belangrijk dat je goed contact hebt met je omgeving, anders red je het niet en ben je zo uitgeboerd in Nederland', stelt Duijzer. Hij gaat ook in op vragen van studenten over waterkwaliteit en de mestcrisis en deelt zijn visie hierop.
Deze aflevering van College Boer is tot stand gekomen in samenwerking met de Week van Ons Eten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 312 LSA
1993, P.O.A.
-
Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 14°30 %
-
Zondag21° / 14°95 %
-
Maandag18° / 13°90 %