Manifest: bied boer wereldwijd perspectief in Landbouwakkoord
Zestig milieu-, natuur-, voedsel- en hulporganisaties vinden dat het Landbouwakkoord dat nu wordt ontwikkeld, te veel alleen op Nederland is gericht. Volgens de organisaties kan het Landbouwakkoord de internationale voetafdruk verkleinen.

De organisaties hebben hierover een brief naar landbouwminister Piet Adema en minister Liesje Schreinemacher voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking gestuurd.
In een manifest roepen onder andere andere Caring Farmers, Cordaid, Milieudefensie, Slow Food, Stichting Demeter, Toekomstboeren en WNF op om duurzame boeren en consumenten wereldwijd perspectief te bieden. Ook vragen ze de ministers om in het landbouwbeleid aandacht te besteden aan vrouwen. 'Doe dit door landrechten voor vrouwen te promoten en te beschermen en geef vrouwen ook een plaats aan tafel bij het ontwerpen van een duurzame en eerlijke voedseltransitie.'
Bovendien vinden de organisaties het belangrijk om prioriteit te geven aan de ontwikkeling van robuuste lokale voedselmarkten in het mondiale Zuiden en het Nederlandse handelsbeleid daarop gericht te maken. Het manifest wordt 9 mei aan de Tweede Kamer aangeboden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
POTTINGER HIT 910 AZ
2010, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X584 (BEN) #692431
Gebruikt, € 9.082
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (ZUI) #692208
Gebruikt, € 10.694
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker 1040 YAK 4WD (BIE) #26685
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag21° / 13°30 %
-
Dinsdag21° / 12°20 %
-
Woensdag21° / 12°20 %