Ongeboren kalf krijgt tik door hittestress
Hittestress heeft een negatief effect op ongeboren kalveren. Het jongvee dat na de zomer is geboren, kan daardoor vatbaarder zijn voor ziektes en groeit mogelijk minder hard.

Door hitte kan de voeropname bij hoogdrachtige koeien dalen, daardoor zijn hun kalveren een stuk lichter dan normaal op de wereld zetten. Ook bestaat de kans dat het maagdarmkanaal bij het ongeboren kalf minder goed wordt ontwikkeld, meldt Dierenartsenpraktijk Vaassen in haar nieuwsbrief.
Hierdoor drinken en vreten deze kalveren minder en ook de doorlaatbaarheid van de darm voor antistoffen uit biest is een stuk lager. Dat heeft als gevolg dat kalveren minder hard groeien en vatbaarder zijn voor ziektes, zoals diarree en luchtwegproblemen.
Volgens de dierenartsen blijkt dat vaarzen die, geboren zijn na een hitteperiode, zelf als melkkoe minder melk produceren. Het is volgens hen dus belangrijk dat er extra aandacht wordt besteed aan een schoon afkalfhok, schone eenlingboxen, voldoende biestgift en goede immuniteit bij kalveren die na een warme zomer zijn geboren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 2032R (SOM) #30306
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF17003T NIEUW! komt binnen!
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Frontmaaier zonder kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Dinsdag17° / 12°80 %
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %