Wild zwijn met Afrikaanse varkenspest buiten Sardinië
Voor het eerst sinds lange tijd is er buiten het eiland Sardinië een met Afrikaanse varkenspest besmet wild zwijn gevonden. Dat zwijn is gevonden in de regio Piëmonte (Noord-Italië).

Het besmette wilde zwijn is 6 januari gevonden in Ovada, ten noorden van Genua. Noord-Italië is de regio waar de meeste varkens, circa 85 procent van het totaal aantal in Italië, wordt gehouden. De uitbraak van Afrikaanse varkenspest bij een wild zwijn in deze regio kan dus flinke consequenties hebben voor de export naar derde landen. Dat kan ook gelden voor de export van de beroemde droge Italiaanse hammen. Omdat de besmettting met Afrikaanse varkenspest tot nu toe beperkt was tot het eiland Sardinië hadden de Italianen geen last van handelsbeperkingen.
In de regio zijn dan ook direct beperkende maatregelen afgekondigd en wordt de zoektocht naar meer besmette zwijnen gestart. Daarbij roept onder andere senator Gian Marco Centinaio van de partij Lega op tot maatregelen, zoals ook een krimp van het aantal wilde zwijnen in de regio. Daar is te lang niets aan gebeurd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH Trekhaak MXU/MAXXUM T6
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 10601 T0 schudder
Gebruikt, P.O.A.
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-
7635
Gebruikt, € 17.500
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Vrijdag14° / 9°60 %
-
Zaterdag13° / 6°5 %
-
Zondag12° / 6°20 %