Boer wapent zich tegen klimaat
Boeren en tuinders wapenen zich in toenemende mate tegen het veranderende klimaat. Ze doen investeringen en zorgen voor financiële buffers.

Dat zeggen klimaatonderzoekers en adviseurs. Zo neemt de belangstelling voor druppelirrigatie en fertigatie in akkerbouwgewassen toe, om de gevolgen van droogte op te kunnen vangen. Verzekeraar Agriver ziet steeds meer boeren met een eigen weerstation, als onderdeel van hun risicomanagement.
Er wordt ook steeds meer geïnvesteerd in waterbassins waarin zoet water van daken wordt opgevangen voor droge periodes en units die water kunnen ontzilten. Door de stijgende zeespiegel en dalende bodems is verzilting op steeds meer plekken een probleem.
Volgens klimaatonderzoeker Jan Verhagen van Wageningen University & Research is het financieel risicomanagement voor boeren en tuinders net zo belangrijk. 'Weersextremen zullen vaker voorkomen. De meeste bedrijven kiezen niet voor een brede weersverzekering, maar zorgen ervoor dat ze de financiële klap van extreem weer zelf kunnen opvangen.'
Het aanleggen van 'financiële buffers' kan volgens Verhagen op verschillende manieren, bijvoorbeeld in de waarde van grond. 'Er gaat zelden een bedrijf failliet door extreem weer.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Massey Ferguson 6714-S
2019, P.O.A.
-
T7.270 DEMO
Gebruikt, P.O.A.
-
Deutz Fahr KM24 trommelmaaier 1.85
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Product Marketing Specialist
KWS BENELUX BV - Etten-Leur
Adviseur landelijk gebied
Gemeente Bronckhorst - Hengelo, Bronckhorst
(Aankomend) Specialist/Adviseur agrarische wet- en regelgeving (min. 32 uur)
ComponentAgro B.V. - NL
Medewerker Grondzaken
Vermilion Energy - Harlingen
Medewerker of herdsmanager melkveebedrijf
A.J.M.Buijs BV Slagkampweg 6 Rosmalen - Rosmalen, 's-Hertogenbosch
Weer
-
Zaterdag18° / 10°50 %
-
Zondag20° / 9°10 %
-
Maandag22° / 10°5 %