Strohandel komt extreem vroeg op gang
Door de vroege start van de graanoogst komt ook de strohandel al op gang. De prijzen van gerststro liggen op een normaal niveau, tarwestro brengt iets meer op dan gemiddeld.

In Flevoland is al veel wintergerst gedorst en ook in het noorden is een begin gemaakt aan de oogst. Het zorgt ervoor dat de strohandel eerder op gang is gekomen dan in voorgaande jaren.
Voor het eerst in zeker tien jaar komt de regionale beurs in Emmeloord in de eerste week van juli al met een stronotering naar buiten. Gerststro noteert los af land 50 tot 60 euro per ton. Daarmee start de notering 10 euro lager dan vorig jaar. De prijs begint dit seizoen wel op het gemiddelde niveau van de afgelopen tien jaar.
Voor tarwestro is de eerste notering vastgesteld op 65 tot 75 euro per ton. Dat is hetzelfde niveau als vorig jaar. Het seizoen begint daarmee 5 tot 10 euro hoger dan het gemiddelde van de afgelopen jaren. Voor tarwestro in grote pakken geleverd op auto noteert de beurs 90 euro per ton. De stemming in de markt is rustig.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-
Pottinger Europrofi I
Gebruikt, P.O.A.
-
Gianni Ferrari Turbo 4 Fifty
2017, P.O.A.
-
Pottinger Jumbo 7200 L Combi opraapwagen
2009, P.O.A.
Vacatures
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Donderdag23° / 12°5 %
-
Vrijdag26° / 12°5 %
-
Zaterdag27° / 15°20 %