Milieuorganisatie vindt residuen in bakjes aardbeien
Milieuorganisatie PAN Nederland heeft in juni residuen van gewasbeschermingsmiddelen in Nederlandse aardbeien gevonden. Uit de cijfers blijkt wel dat de maximale residu limiet (MRL) niet is overschreden.

De aardbeien lagen in de supermarkten Albert Heijn, Aldi, Coop, Jumbo en Lidl in verschillende gemeenten.
PAN Nederland heeft vijftien bakjes Nederlandse aardbeien onderzocht op de aanwezigheid van gewasbeschermingsmiddelen. In de vijftien monsters zijn dertien verschillende middelen aangetroffen.
Gemiddeld bevatte een monster 3,5 verschillende residuen. Het gaat vooral om middelen tegen schimmels en insecten. Bij Lidl en Albert Heijn werden per bakje gemiddeld de meeste verschillende stoffen gevonden. De meest aangetroffen gewasbeschermingsmiddelen zijn fluopyram en boscalid. De effecten van cocktails aan residuen zijn voor een groot deel onbekend.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor, compact 3046R (LH) #27647
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
-
Alltrec Professionele zitmaaier / tuintrekker 4810T (HG) #21051
Gebruikt, € 62.500
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %