NVWA vindt 2.000 liter illegale middelen bij boomkweker
Bij een boomkweker in Oost-Nederland heeft de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit in totaal 2.000 liter illegale middelen aangetroffen. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt.
De NVWA startte een strafrechtelijk onderzoek nadat er bij het Team Criminele Inlichtingen informatie was binnengekomen dat er veel illegale gewasbeschermingsmiddelen aanwezig zouden zijn bij de boomkwekerij. Het onderzoek staat onder leiding van het Functioneel Parket.
Toen inspecteurs en rechercheurs een bezoek brachten aan het bedrijf, vonden zij in een loods inderdaad een grote hoeveelheid niet in Nederland toegelaten middelen tegen onkruid, schimmels en insecten. De gewasbeschermingsmiddelen zijn in beslag genomen, afgevoerd en worden zo snel mogelijk vernietigd.
Gevaar voor mens, dier en milieu
Toegelaten middelen zijn uitgebreid getoetst op mogelijke schadelijke effecten voor het milieu, de volksgezondheid en de arbeidsomstandigheden van de gebruiker. Door het gebruik van niet toegelaten middelen of het onjuist gebruik van toegelaten middelen kan er volgens NVWA gevaar ontstaan voor mens, dier en milieu.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
-
John Deere 6100M trekker (DAA) #697386
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (ZUI) #692297
Gebruikt, € 3.950
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 11°30 %
-
Zondag21° / 9°0 %