Nog weinig ziektes in wintertarwe
De ziektedruk in wintertarwe is nog laag. Dit blijkt uit het eerste bericht voor de Graanziektebarometer van onderzoeksinstelling SPNA voor dit seizoen.

Voor het verloop van de aantastingen van de meest voorkomende ziekten in wintertarwe, doen de onderzoekers van SPNA wekelijks waarnemingen op proefvelden met verschillende rassen bij de proefboerderijen Ebelsheerd en Kollumerwaard.
Alleen in de rassen op Ebelsheerd is tot dusver een lichte aantasting van septoria zichtbaar. Deze aantasting beperkt zich hoofdzakelijk tot de onderste bladeren.
In het tarwegewas op Kollumerwaard is geen aantasting te zien. Alle waarnemingen worden gedaan op proefvelden zonder ziektebestrijding. De te beoordelen rassen hebben verschillende resistentieniveaus voor de tarweziektes.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6534 (MD) #4389
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HG) #692300
Gebruikt, € 3.950
-
Kverneland Cultivator (geen schijveneg) Enduro (LH) #145291
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (RL) #692014
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %
-
Dinsdag22° / 7°10 %