Fusarium in tarwe na regen in bloei
Er is op dit moment redelijk wat aarfusarium te vinden in wintertarwe. Dat melden onderzoekers van SPNA in de Graanziektenbarometer.
Oorzaak van de infecties van aarfusarium is het regenachtige weer tijdens de bloeiperiode van de tarwe. Verder constateren de SPNA-onderzoekers dat op de onbehandelde proefvelden op de proefboerderijen Ebelsheerd en Kollumerwaard de aantastingen van septoria en bruine roest verder zijn toegenomen.
De laatste editie van de Graanziektebarometer van dit seizoen verscheen eind vorige week. Uit de waarnemingen blijkt dat bij de proefrassen die het meest ziektegevoelig zijn geen bladgroen meer te zien is. De tarwe op de proefpercelen van SPNA begint inmiddels deegrijp te worden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt Farmer 309C trekker (REU) #782668
Gebruikt, € 31.500
-

New Holland T6.180 DC
Nieuw, P.O.A.
-

KUHN GF 13002 SCHUDDER
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (WOL) #777373
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Dinsdag20° / 11°5 %
-
Woensdag19° / 12°20 %
-
Donderdag18° / 11°55 %














