Havermelkmaker Oatly gaat naar beurs New York
De maker van havermelk Oatly gaat naar de aandelenbeurs in New York. Het Zweedse bedrijf heeft daarvoor een aanvraag ingediend bij de Amerikaanse beurstoezichthouder Securities and Exchange Commission. Daarbij zou worden gemikt op een waardering van 10 miljard dollar.
Er werd al langer gespeculeerd dat Oatly een notering op Wall Street wilde. Tot de investeerders in Oatly behoren beroemdheden als talkshowhost Oprah Winfrey, rapper Jay-Z en actrice Natalie Portman.
Het bedrijf haalde vorig jaar nog 200 miljoen dollar aan nieuw kapitaal binnen van een groep investeerders, aangevoerd door investeringsmaatschappij Blackstone. Destijds werd Oatly gewaardeerd op circa 2 miljard dollar.
De onderneming werd in de jaren negentig opgericht door de broers Rickard en Björn Öste en is gevestigd in de Zweedse stad Malmö. Het merk wordt in meer dan twintig landen verkocht. Oatly presenteert zich nadrukkelijk als milieuvriendelijker, veganistisch alternatief voor zuivel. In Vlissingen produceert het bedrijf zowel voor de Nederlandse markt als voor omliggende regio's.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger HIT HT 11100 schudder (ETT) #693508
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X370 ZITMAAIER (HIL) #692964
Gebruikt, € 7.261
-

JOHN DEERE X950R 54" HOOGLOSSER ZITMAAIER (SOM) #694589
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (WOL) #692562
Gebruikt, € 6.966
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL

















