Cosun: eind deze week is helft van bieten gerooid
Landelijk stond aan het begin van deze week, rond 9 november, nog 56 procent van de suikerbieten op het land. Cosun verwacht dat eind deze week ongeveer de helft van alle bieten zijn geoogst.

De afgelopen dagen zijn er flink wat bieten gerooid. 'Gelukkig zijn de omstandigheden in het westen van het land wat beter geworden, hoewel het op veel plaatsen nog behoorlijk nat is. In het oostelijk deel van het land zijn de oogstomstandigheden goed', meldt Cosun.
Aandacht voor de rooikwaliteit is belangrijk om het maximale aan suikerbieten te oogsten. Het suikergehalte en de tarra bleven afgelopen week gelijk en liggen op respectievelijk 16,3 en 11 procent.
De verwerking loopt op hoog tempo door. Zeer regelmatig ziet Cosun Beet Company verwerkingscijfers van boven de 60.000 ton per dag voor de twee fabrieken samen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (HG) #30576
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X584 (BS) #692431
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (WD) #691834
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %