Vogelgriep Polen grijpt om zich heen
De vogelgriepvariant H5N8 lijkt zich snel te verspreiden in Polen. Op acht bedrijven is de ziekte vastgesteld. Niet alleen in het oosten van Polen, maar nu ook in het westen van het land.

Pluimveeorganisatie Avined meldde eind vorige week al dat er berichten binnenkwamen over verdere verspreiding. Dat wordt nu bevestigd door de wereldorganisatie voor diergezondheid (OIE). Als eerste werd de ziekte ontdekt op een kalkoenbedrijf in het oosten van het land. De ziekte is ook aangetroffen in Przygodzice, Zolkiewka en Izbica. Deze plaatsen liggen veel westelijker, richting de Tsjechische en Duitse grens.
H5N8 is een hoogpathogeen vogelgriepvirus. De ziekte is nu ook aangetroffen bij leghennenbedrijven. Het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit heeft een tweede reiniging en ontsmetting verplicht gesteld voor pluimveewagens die ongeladen terugkomen uit Polen. Volgens Avined wordt maar weinig levend pluimvee van Polen naar Nederland vervoerd. Wel gaan er regelmatig partijen eieren voor verdere verwerking vanuit Polen naar Nederland.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
-
T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
-
Rumptstad Ploeg RPV140-480 Variabel (4+1) wentelploeg (HG) #130235
Gebruikt, € 10.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (MM) #691679
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %