NVWA pakt handelaar die illegaal antibiotica inzet
Bij een veehandelaar in Noord-Nederland is een hoeveelheid antibiotica in beslag genomen. Daarnaast confisqueerden de rechercheurs van de Inlichtingen- en Opsporingsdienst en buitengewoon opsporingsambtenaren van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) de administratie van de handelsman.
De veehandelaar wordt ervan verdacht kalveren met antibiotica te hebben behandeld, zonder tussenkomst van een dierenarts. Het op eigen houtje preventief inzetten van antibiotica is verboden. Door onjuist of veelvuldig gebruik van antibiotica kan namelijk bij bacteriën antibiotica-resistentie optreden.
Geen resten in voedselketen
Ook heeft de veehandelaar de behandelingen niet geregistreerd. Dit is illegaal, mede omdat hierdoor onduidelijk is wanneer de wachttijd is verstreken en het kalf kan worden geslacht. Omdat de kalverhandelaar vermoedelijk een tussenhandelaar is en de kalveren vervolgens elders worden afgemest, zijn er waarschijnlijk geen resten van antibiotica in de voedselketen terechtgekomen, meldt de NVWA.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Deutz Fahr 6185 TTV (STE) #779278
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692702
Gebruikt, € 5.417
-

Toro ZS 4200T
2012, P.O.A.
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Donderdag16° / 1°0 %
-
Vrijdag13° / 3°5 %
-
Zaterdag13° / 2°0 %
















