Drones speuren naar haagwinde in lelieteelt
Het gebruik van drones in de lelieteelt biedt mogelijkheden. Vooral de ervaringen in het lelieperceel met haagwinde waren zeer positief.

Dat blijkt uit de eerste ervaringen binnen project Nationale Proeftuin Precisie Landbouw (NPPL). Met een drone zijn plekjes haagwinde gedetecteerd in een perceel met lelies. Haagwinde zijn pas goed (chemisch) te bestrijden wanneer deze boven de lelieplanten uitkomen. De bestrijding heeft echter als nadeel dat het middel ook de lelieplant even terugzet.
Op de dronebeelden is heel goed te zien dat de haagwinde plaatsgewijs voorkomt. Groot pluspunt dus om zo plaatsspecifiek middel in te zetten. Dat geeft middelbesparing, ontlast het leliegewas en heeft hopelijk een stuk kwaliteitsverbetering tot gevolg.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (LH) #692996
Gebruikt, € 7.123
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HA) #692764
Gebruikt, € 4.148
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Vrijdag24° / 11°5 %
-
Zaterdag23° / 15°20 %
-
Zondag21° / 15°70 %