FNP wil fosfaatvrijstelling voor biologische boer
De Fryske Nasjonale Partij (FNP) wil fosfaatvrijstelling voor biologische boeren. De partij vraagt of Gedeputeerde Staten voor deze vrijstelling willen pleiten.

De FNP komt hiermee nadat deze week in het Friesch Dagblad een artikel stond over een bioloigsche boer die in de financiele problemen is gekomen door de fosfaatwetgeving. Volgens de krant is dat ontstaan doordat de behandeling van bezwaren tegen toegekende fosfaatrechten veel te lang duurt.
Door de vertraging en de wetgeving blijkt meer en meer dat biologische en grondgebonden boeren de lasten dragen van grotere boerenbedrijven, vindt de FNP. 'Wij maken ons zorgen dat milieuvriendelijke gezinsbedrijven verdwijnen', zegt landbouwvoerder Wopke Veenstra. Hij wil ook van Gedeputeerde Staten weten hoeveel boeren er tegen aan lopen en of het provinciebestuur al contact heeft gehad met landbouwminister Carola Schouten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (EL) #691990
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (BV) #691833
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (BV) #691828
Gebruikt, € 3.289
-
Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %