Weer gronden van RVB in erfpacht
Het Rijksvastgoedbedrijf gaat vanaf 2019 weer gronden uitgeven in erfpacht. De dienst komt daarmee terug van het beleid om op vrijkomende gronden alleen de kortlopende liberale pachtvorm toe te passen.
Het betreft de gronden die door RVB als niet strategisch zijn aangemerkt. Van strategische gronden verwacht de overheid ze op termijn voor niet-landbouw doeleinden te willen inzetten. Het gaat bijvoorbeeld ook om zonneparken. RVB rekent dan met een termijn van maximaal twintig jaar.
Verder sluit RVB zich aan bij de bodemstrategie van LTO Nederland die inzet meer aandacht voor verbetering van de bodemkwaliteit, borging en controle van de bodemkwaliteit. Daarnaast wil RVB vrijvallende percelen tot 6 hectare zo mogelijk onderhands gaan uitgeven.
Langere termijn
LTO Nederland is tevreden met deze aanpassingen, stelt Alfred Jansen, portefeuillehouder pacht. 'Wij hebben meerdere malen gepleit voor het uitgeven van gronden voor de langere termijn, het pragmatisch omgaan met kleinere percelen en meer aandacht voor de bodemkwaliteit.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 1570 INCL 72" RD MAAIDEK (MOL) #781072
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 220 trekker (ZIJ) #693695
Gebruikt, € 169.500
-

John Deere 8320RT trekker. (HIL) #28525
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T4.100 N
2025, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Maandag21° / 14°50 %
-
Dinsdag26° / 15°20 %
-
Woensdag26° / 17°50 %
















