Verscherpt toezicht varkensbedrijf Zevenhuizen
Gemeente Leek laat een varkensbedrijf in Zevenhuizen tweewekelijks controleren door de omgevingsdienst Groningen. Ook heeft de varkenshouder een dwangsom gekregen.

Al geruime tijd heeft het veehouderijbedrijf in Zevenhuizen de aandacht van de gemeente. Mensen uit de omgeving ervaren geuroverlast. De luchtwasser op het bedrijf functioneert onvolledig, stelt het college van gemeente Leek in een brief naar zijn raadsleden.
Uit analyse blijkt dat de pH-waarde al sinds april niet meer aan de vereiste waarden voldeed. Aangezien het herstel te lang heeft geduurd, de niet-actievehouding van de ondernemer en omdat sprake is van herhaling krijgt de ondernemer een dwangsom. Een deel van de geurklachten is mogelijk veroorzaakt door weersomstandigheden.
Uit een overleg met Omgevingsdienst Groningen bleek dat geuroverlast van intensieve veehouderijbedrijven in de provincie is toegenomen. Dit komt door de langdurige warme en droge periode van de afgelopen maanden.
Het onderwerp staat woensdagavond op de agenda van de raad van de gemeente Leek.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
FC313 FF MAAIKNIKSCHUDDER
Gebruikt, P.O.A.
-
T7.200 AC
Gebruikt, P.O.A.
-
Kioti Tractor, compact CK22 (WD) #25998
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 3038E (HG) #26857
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
VAKANTIEBAAN Administratief medewerker
LTO Arbeidskracht - 's-Hertogenbosch, Nederland
Verkoopadviseur Zeugen- & Biggenvoeders
Rothkötter Mischfutterwerk GmbH - NL
Vacature businessmanager Poultry Expertise Centre/ Calf Expertise Centre (PEC/ CEC) 0,8 – 1 fte
Poultry Expertise Centre - Barneveld, Nederland
Ondernemende adviseur / Teamleider AGRO
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Strategisch adviseur agro
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Weer
-
Dinsdag8° / -1°25 %
-
Woensdag14° / 5°25 %
-
Donderdag14° / 10°80 %