Rusland overweegt importstop Westerse frites
Als reactie op aanvullende sancties van de Verenigde Staten en zijn bondgenoten, lijkt Rusland nu te overwegen om zijn grenzen te sluiten voor diepgevroren frites uit Westerse landen.
Dit blijkt uit een mededeling van de voorzitter van het Russische parlement. Rusland wil meer inzetten op de eigen productie van frites en heeft daarin de afgelopen jaren behoorlijk geïnvesteerd onder meer met medewerking van buitenlandse fritesfabrikanten.
In 2017 echter werd nog 94 procent van de geconsumeerde frites in Rusland vanuit het buitenland aangekocht. Vooral de Nederlandse fritesindustrie lijkt slachtoffer te worden van de voorgenomen maatregelen van de Russische overheid.
Nederland
Van de totale Russische import van ruim 120.000 ton is ruim 52.000 ton afkomstig uit Nederland. Polen is de tweede exporteur en Frankrijk en België volgen op een derde en vierde plek.
Overigens heeft McDonald’s voor zijn Russische vestigingen eerder al aangegeven vooral in Rusland geproduceerde frites te willen verkopen. Dit heeft vooral te maken met de devaluatie van de roebel.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6090M trekker (REU) #782150
Gebruikt, € 58.950
-

Valtra N114 (EMA) #778403
Gebruikt, P.O.A.
-

Joskin weidebloter 2.75 mtr
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 2038R (AKK) #781742
Gebruikt, € 34.099
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Zaterdag25° / 12°0 %
-
Zondag27° / 13°5 %
-
Maandag30° / 16°5 %













