Vlaamse aardappeltelers poten iets minder areaal
De verwachting is dat het areaal consumptieaardappelen in Vlaanderen dit jaar met bijna 2 procent afneemt.
Dat blijkt uit een enquête van PCA (Proefcentrum voor de Aardappelteelt) onder 130 aardappeltelers. De daling is vooral toe te rekenen aan het kleinere areaal vroege aardappelen dat wordt gepoot.
Het areaal bewaaraardappelen voor de fritesindustrie lijkt stabiel te blijven. Wel geven de aardappeltelers aan dat ze opnieuw minder Bintje gaan poten. Het aandeel Bintje in Vlaanderen daalt in 2018 waarschijnlijk naar 14 procent.
Fontane
Grootste ras in Vlaanderen blijft Fontane met een aandeel van 46 procent. De verwachte uitbreiding is 16 procent. Ook voor Innovator, Challenger en Markies geldt dat meer areaal wordt gepoot. Van alle rassen in Vlaanderen wordt ongeveer 68 procent komend seizoen op contract geteeld.
Eerste areaalprognoses in Wallonië wijzen op een verdere uitbreiding van het aardappelareaal met zo'n 6 procent. Waalse aardappeltelers poten 14 procent minder Bintje ten faveure van met name Fontane en ook Innovator en Markies.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-

JOHN DEERE 6130R AP (DRO) #704753
Gebruikt, P.O.A.
-

Ford 8630 Power Shift
Gebruikt, € 29.500
-

Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
Vacatures
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag18° / 13°95 %
-
Maandag18° / 10°5 %
-
Dinsdag16° / 7°20 %












