LTO vraagt korte wachttijd antibioticagebruik bokjes
De geitenhouderij wil bij de behandeling van zieke bokjes geneesmiddelen kunnen inzetten met een korte wachttijd. Die wens is door LTO voorgelegd aan de Tweede Kamer.
Woensdag debatteert de Kamer met minister Carola Schouten over dierenwelzijn. Daarbij komt ook de situatie rond de geitenbokjes aan de orde.
In een brief aan de verschillende fracties benadrukt LTO dat de welzijnsproblemen rond bokjes door de sector worden aangepakt. Zo worden ze niet meer levend geëxporteerd naar andere EU-lidstaten, maar afgemest in Nederland.
Plan van aanpak
Bovendien is er een plan van aanpak om het uitvalspercentage te verlagen, zorgt duurmelken voor een geringer aantal bokjes en investeert de sector in nieuwe concepten voor bokkenvlees.
Een probleem waar geitenhouders tegenaan lopen, is de beperkte mogelijkheid om diergeneesmiddelen in te zetten. De meeste medicijnen zijn niet voor geiten toegelaten. Worden ze toch gebruikt, dan geldt een wachttijd van 28 dagen. De bokjes worden na ongeveer een maand afgeleverd. In de praktijk betekent het dat ze eigenlijk alleen op de eerste dag behandeld kunnen worden.
Buitenlandse middelen
LTO pleit er nu voor dat geitenhouders middelen mogen gebruiken die in andere lidstaten wel zijn geregistreerd voor geiten met de betreffende aandoening, inclusief de bijbehorende (kortere) wachttijd. Dat zou zorgen voor een verbetering van diergezondheid en -welzijn.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692666
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-
New Holland T6.155 AutoCommand
2022, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (ETT) #692326
Gebruikt, € 5.313
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag20° / 11°10 %
-
Maandag25° / 12°10 %
-
Dinsdag26° / 12°10 %