Nieuwe zeewierboer teelt zeesla op Vlieland
Vlielander Nils Koster is in juli gestart met de teelt van zeesla in de Waddenzee. Zijn boerderij begint als proeflocatie met de ambitie om uit te groeien tot een commerciële boerderij.

De zeesla wordt duurzaam geteeld in plaats van wild gevangen, aldus de website van Noordzeeboerderij. De zilte smaakmaker zal onder andere gebruikt worden in de kazen van Nils Koster.
Het rijpen en bewerken van de zeewierkaas gebeurd in een voormalig drinkwaterbunker op Vlieland. Deze bunker is in 2015 gereed gemaakt voor dit doel.
Zeesla-boer
Het was voor Koster een natuurlijke stap om van zeesla-verzamelaar naar zeesla-boer te gaan. Zeesla is een bijzonder product dat naast kaas ook gebruikt wordt voor salades, soepen en pasta's.
Het initiatief wordt gesteund door Gemeente Vlieland, Provincie Friesland, NIOZ en Stichting Noordzeeboerderij. Vanaf eind juli wordt de zeegroente geoogst want zeesla groeit bijzonder snel in de zomer.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (SOM) #692916
Gebruikt, € 5.644
-
PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen