Nieuwe zeewierboer teelt zeesla op Vlieland
Vlielander Nils Koster is in juli gestart met de teelt van zeesla in de Waddenzee. Zijn boerderij begint als proeflocatie met de ambitie om uit te groeien tot een commerciële boerderij.
De zeesla wordt duurzaam geteeld in plaats van wild gevangen, aldus de website van Noordzeeboerderij. De zilte smaakmaker zal onder andere gebruikt worden in de kazen van Nils Koster.
Het rijpen en bewerken van de zeewierkaas gebeurd in een voormalig drinkwaterbunker op Vlieland. Deze bunker is in 2015 gereed gemaakt voor dit doel.
Zeesla-boer
Het was voor Koster een natuurlijke stap om van zeesla-verzamelaar naar zeesla-boer te gaan. Zeesla is een bijzonder product dat naast kaas ook gebruikt wordt voor salades, soepen en pasta's.
Het initiatief wordt gesteund door Gemeente Vlieland, Provincie Friesland, NIOZ en Stichting Noordzeeboerderij. Vanaf eind juli wordt de zeegroente geoogst want zeesla groeit bijzonder snel in de zomer.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt Cutter 2940 FVP
2023, P.O.A.
-

Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-

Vast schroef Euro haken
Gebruikt, P.O.A.
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, € 4.250
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Maandag22° / 15°35 %
-
Dinsdag28° / 15°5 %
-
Woensdag33° / 18°0 %















