'Over tien jaar een zeeboerderij'
In Zeeland zijn Zeeuwse ondernemers en onderzoekers bezig met een plan om een eigen zeewiersector van de grond te krijgen, meldt Omroep Zeeland.

De eerste stekken zijn inmiddels gestoken met de aanleg van de Wierderij bij de Schelphoek op Schouwen-Duiveland. Nu zijn er plannen om voor de kust van Zeeland een grote zeewierplantage aan te leggen.
'Zeeboerderij'
Onderzoeker Willem Brandenburg van Wageningen Universiteit denkt zelfs over tien jaar een ware zeeboerderij in bedrijf te kunnen nemen.
Zeewier zit in allerlei producten die we dagelijks gebruiken, zoals tandpasta, soepen, sauzen en cosmetica. In de toekomst kunnen wieren worden gebruikt om de enorme vraag naar eiwitten op te vangen
Wieren Oosterschelde schoner
Die wierenteelt is een groeimarkt. De vraag naar wieren is enorm, nu nog worden wieren geïmporteerd uit China, Frankrijk en Ierland. Wieren die in de Oosterschelde worden geteeld zijn schoner dan de importvarianten, beweren onderzoekers.
De provincie staat positief in de plannen voor een plantage voor de Zeeuwse kust en stak eerder al geld in projecten met zeewier. Maar om die grote plantage te realiseren, is extra financiering nodig. Dat zal uit het bedrijfsleven en van overheden moeten komen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER (HAE) #31419
Gebruikt, € 17.941
-
JOHN DEERE X950R 54" LAAGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #694586
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra Q305 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6420 S met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Woensdag21° / 8°20 %
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag18° / 12°70 %