Peilen hoger na sluiten van De Pol
Boeren rond de voormalige waterwinning De Pol bij Gaanderen kunnen een stijging tot een halve meter van het grondwaterpeil verwachten.
Dat komt omdat waterbedrijf Vitens de winning van drinkwater in De Pol per 1 januari van dit jaar heeft stopgezet. Die stijgingen zijn volgens de deskundigen geen aanleiding voor wateroverlast. Om er zeker van te zijn dat er geen natschade optreedt hebben Vitens, gemeente Doetinchem en waterschap Rijn en IJssel afgesproken de nieuwe situatie goed te monitoren en zo nodig extra water af te voeren.
Een eerste analyse van de monitoring is begin 2018 beschikbaar. Voor boeren in de omgeving heeft het stoppen van de waterwinning als bijkomend voordeel dat ze gedurende het groeiseizoen minder te maken krijgen met droogteschade. De capaciteit van 2 miljoen kuub van De Pol wordt nog in reserve gehouden. De vergunning tot drinkwaterwinning is daarmee niet geschrapt. Ook het grondwaterbeschermingsgebied blijft intact.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 716 Vario (MAA) #690892
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
-

781
Gebruikt, € 4.000
-

JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BEN) #692431
Gebruikt, € 9.082
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag9° / 2°10 %
-
Dinsdag11° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 6°20 %














