Peilen hoger na sluiten van De Pol
Boeren rond de voormalige waterwinning De Pol bij Gaanderen kunnen een stijging tot een halve meter van het grondwaterpeil verwachten.
Dat komt omdat waterbedrijf Vitens de winning van drinkwater in De Pol per 1 januari van dit jaar heeft stopgezet. Die stijgingen zijn volgens de deskundigen geen aanleiding voor wateroverlast. Om er zeker van te zijn dat er geen natschade optreedt hebben Vitens, gemeente Doetinchem en waterschap Rijn en IJssel afgesproken de nieuwe situatie goed te monitoren en zo nodig extra water af te voeren.
Een eerste analyse van de monitoring is begin 2018 beschikbaar. Voor boeren in de omgeving heeft het stoppen van de waterwinning als bijkomend voordeel dat ze gedurende het groeiseizoen minder te maken krijgen met droogteschade. De capaciteit van 2 miljoen kuub van De Pol wordt nog in reserve gehouden. De vergunning tot drinkwaterwinning is daarmee niet geschrapt. Ook het grondwaterbeschermingsgebied blijft intact.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 2032R COMPACTTREKKER (LIE) #696233
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6510
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z545R ZEROTURN 48" (SOM) #692978
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Weer
-
Zaterdag3° / -1°20 %
-
Zondag2° / -3°60 %
-
Maandag7° / 1°60 %














