Garantiepluscontract voor tarwe spreekt telers aan
Het Garantiepluscontract van Agrifirm voor de verkoop van tarwe is een succes. Deze innovatie spreekt veel telers aan, blijkt een paar maanden na de introductie.
In mei van dit jaar heeft Agrifirm een nieuwe mogelijkheid voor het verkopen van tarwe geïntroduceerd. Als enige partij in Nederland biedt de coöperatie de mogelijkheid om graan te verhandelen met behulp van de termijnmarkt (Matif).
Met het Garantiepluscontract biedt Agrifirm telers, op een laagdrempelige manier, de kans te profiteren van stemming op de internationale graanmarkten. Dit spreekt akkerbouwers aan.
Stijgingspotentie
Zeker de laatste weken zien telers hun kans schoon om met de huidige relatief lage Matif-stand in te stappen. Er is stijgingspotentie, terwijl daling naar beneden toe gezekerd is.
Vooral het principe dat telers vooraf weten waar ze aan toe is, zonder verrassingen achteraf, spreekt aan. De premie bedroeg de afgelopen weken circa 11,50 tot 12,50 euro per ton.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
-

Valtra T234D
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T6080 trekker (MAA) #775552
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (HIL) #692563
Gebruikt, € 7.054
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 6°20 %
-
Donderdag10° / 6°20 %















