Hogenkamp Agrarische Coaching sluit aan bij Dairy Academy van Royal A-ware

Hogenkamp Agrarische Coaching is de twaalfde kennispartner van het kennisplatform Dairy Academy. Dit platform organiseert workshops voor melkveehouders die melk aan Royal A-Ware leveren.

Hogenkamp Agrarische Coaching is de nieuwe kennispartner van Dairy Academy, onderdeel van Royal A-ware.
© Royal A-ware

De eerste workshops staan gepland in het voorjaar van 2027 en zullen vooral gaan over samenwerken op een familiebedrijf. Deelnemers kunnen dan aan de slag gaan met de vraag hoe zij binnen een familiebedrijf in gesprek blijven wanneer ze belangrijke keuzes moeten maken, bijvoorbeeld over bedrijfsopvolging.

Hogenkamp Agrarische Coaching biedt begeleiding op agrarische bedrijven waar psychosociale vraagstukken liggen. Bijvoorbeeld rondom een bedrijfsovername, rouw en verlies of stress en burn-outklachten. Sinds 2026 is het bedrijf onderdeel van DLV advies.

Operationeel directeur Klaas de Jong van Royal A-ware is enthousiast over de nieuwe samenwerking. ‘Op melkveebedrijven zijn familie en onderneming nauw met elkaar verbonden. Hier zit de kracht van deze bedrijven, maar dit kan ook voor spanning en onzekerheid zorgen. Met Hogenkamp Agrarische Coaching voegen we kennis toe die melkveehouders helpt om samen keuzes te maken en goed samen te werken, bijvoorbeeld bij bedrijfsovernames.’

Breed aanbod workshops

Met de Dairy Academy biedt Royal A-ware praktische workshops aan. Eerder aangesloten partners zijn onder andere CRV, ForFarmers, Dumea, DLV Advies, Royal GD, Spinder en Univé. Melkveehouders hebben de mogelijkheid om workshops te volgen. Ruim tachtig workshops per jaar worden aangeboden. Veehouders die melk leveren aan de Beter voor Koe, Natuur & Boer-melkstroom, zijn verplicht om deel te nemen aan ten minste twee workshops.

Teamcoördinator Saskia Wolbers van Hogenkamp Agrarische Coaching zegt dat zij veehouders handvatten mee wil geven met de workshops. ‘Een melkveebedrijf vraagt veel van de ondernemer. Er wordt hard gewerkt aan de toekomst van het bedrijf, maar daarbij is het minstens zo belangrijk om aandacht te hebben voor jezelf en de mensen met wie je samenwerkt. Wij geloven dat persoonlijke ontwikkeling de basis is om bewust keuzes te maken en zelf de regie te houden, ook als er veel op je afkomt. Via Dairy Academy willen we melkveehouders laten zien wat daarin mogelijk is en hen helpen om met vertrouwen naar de toekomst te kijken.’

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Woensdag
    9° / 4°
    5 %
  • Donderdag
    8° / 2°
    0 %
  • Vrijdag
    8° / 2°
    0 %
Meer weer